English
Spor ve Sosyal Yaşam

Atatürk Kültür Merkezi

Atatürk Kültür Merkezi, Üniversitemizin prestijli mekanları arasında yer almaktadır. Merkezimizde aktif olarak kullanılan 1050 kişi ve 185 kişi kapasiteli iki salon ve ayrıca 50’şer kişilik 4 seminer odası bulunmaktadır. Tesisimiz günümüz teknolojisinin en üst seviyesindeki ses, ışık ve görüntü sistemleri ile donatılmış olup, kongre, sempozyum, panel, konferans, konser, tiyatro, sinema, sergi vb. etkinliklerde kullanılmaktadır.

Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan salonlarımız, Üniversitemiz birimlerinin yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşların etkinlikleri için de tahsis edilmektedir.

Ahmet Altıntaş Salonu

Ahmet Altıntaş Salonu, 175 kişi kapasiteli olup, Dairemizin ve üniversitemiz birimleri ile öğrenci topluluklarımızın düzenlediği panel, konferans, söyleşi, film gösterimi vb. etkinliklerde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Salonumuz, üniversitemiz birimlerinin yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşların etkinlikleri için de tahsis edilmektedir.

Sıtkı Koçman Spor Tesisleri

Sıtkı Koçman Spor Tesisleri bünyesinde; 2500 seyirci kapasiteli Spor Salonu, bir masa tenisi, bir güç geliştirme, bir  step – aerobik – jimnastik salonu ve bir yüzme havuzu bulunmaktadır. Tesis dahilinde büfe, soyunma odaları ve duşlar mevcuttur. Duşlarda daima sıcak su bulunur.

Fakülte ve yüksek okullar arası karşılaşmalar bu salonda yapılmaktadır. Ayrıca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri ve personeli, bu tesis içinde yer alan masa tenisi ve güç geliştirme salonlarından üye olarak veya günlük giriş fişleriyle giriş yaparak yararlanabilmektedirler. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.

Yüzme Havuzu

Yüzme havuzunda, öğrencilerimizin yüzme derslerinin uygulamalı eğitimi gerçekleştirilmekte ve çeşitli kategorilerde yüzme kursları düzenlenmektedir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri ve personeli, üye olarak veya günlük giriş yaparak tesisimizden yararlanabilmektedirler; ancak tesisten faydalanabilmek için dermatolojik sağlık raporu gerekmektedir. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir. 5 kulvarlıdır. 25 m uzunluğunda, 12 m genişliğinde yarı olimpik ölçülere sahiptir.  Su sıcaklığı yaz-kış 26 oC dir. Suyun hijyenik tahlili düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca iyon teknolojisi kullanılmaktadır.

Açık Spor Sahaları

Üniversitemiz Yerleşkesi içinde 1 Plaj Futbolu – Hentbolu – Voleybolu Sahası, 1 Halı Saha, 5 Tenis Kortu, 2 Basketbol, 2 Voleybol Sahasından oluşan Açık Alan Spor Kompleksi bulunmaktadır. Bu tesislerden öğrencilerimiz ve personelimiz haftanın her günü faydalanabilmektedirler. Tesisin kullanımı için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.

 
Tenis Kortları

Üniversitemiz Yerleşkesi içinde 3 adet, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Açık Spor Tesisleri bünyesinde de 2 adet, olmak üzere toplam 5 adet tenis kortu bulunmaktadır. Kortlarımız; üniversitemiz personeline ve öğrencilerimize hizmet vermektedir. Tesislerden, üye olarak veya saatlik kullanım fişi alarak faydalanılır. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.

Güç Geliştirme Salonu

Sıtkı Koçman Spor Tesisleri içinde yer alan güç geliştirme salonundan Üniversitemiz öğrencileri ve personeli, üye olarak veya günlük giriş fişleriyle giriş yaparak yararlanabilmektedirler. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Stadyumu

Üniversitemiz Yerleşkesi içinden bulunan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Stadyumu, Ulusal ve Uluslararası futbol ve atletizm müsabakaları yapılabilecek standartlarda inşa edilmiş ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Futbol sahası zemini UEFA ve FİFA tarafından onaylanmış sentetik çim ile kaplanmış; Atletizm pisti ise İAFF tarafından onaylanmış tartan zemine sahiptir. 3500 seyirci kapasiteli tribünü bulunan tesis dahilinde soyunma odaları ve duşlar mevcuttur. Duşlarda daima sıcak su akmaktadır. Fakülte ve yüksek okullar arası karşılaşmalar ile Üniversitemiz beden eğitimi ve spor dersleri bu tesiste yapılmaktadır. Tesisin kullanımı için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 48000 Kötekli/Muğla | Tel: + 90 (252) 211-1000 | Fax: + 90 (252) 223-9280
Copyright © 2013 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Yukarı Çık