English
Konaklama

Kredi ve Yurtlar Kurumu

Üniversitemiz Yerleşkesinde; Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nce  işletilmekte olan iki yurt bulunmaktadır. Bu yurtlardan Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu 1500; Prof.Dr.Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu 1300 yatak kapasitesine sahiptir. Ortaca ve Fethiye ilçelerimizde de Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nce işletilmekte olan iki adet yurt mevcuttur. Ortaca Öğrenci Yurdu 216’sı Kız, 108’i erkek olmak üzere toplam 324; Fethiye Sıtkı Mefharet Koçman Öğrenci Yurdu ise 150’si kız, 150’si erkek olmak üzere toplam 300 yatak kapasitelidir.

Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu, Prof.Dr.Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu, Ortaca Öğrenci Yurdu ile Fethiye Sıtkı Mefharet Koçman Öğrenci Yurdu’na öğrenci kabulleri Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından merkezi sistemle yapılmaktadır.

 

Özel Yurtlar

Hijyenik yaşam alanları, kolay ulaşımı, genç tasarımları ve sosyal aktiviteleri ile üniversite kampüsünde yer alacak olan Residorm, üniversite öğrencilerine farklı oda seçenekleri ve sosyal alanlar sunmaktadır. 
Residorm'da kalan öğrenciler, 24 saat güvenlik, ısınma, kablosuz internet ve temizlik gibi hizmetlerden yararlanabileceklerdir. 

Odalar, 3er kişilik olup isteğe göre 2 veya tek kişilik olarak düzenlenebilir. Odalarda okuma lambası, kişiye özel çalışma masası, sandalye, dolap, raf ve çalışma lambası bulunmaktadır. Kulanınım kolaylığı açısından odalar içinde wc ile duş bölümü ayrılmış olup, tesisler öğrencilerin konfor ve güvenliğini ön plana alarak tasarlanmıştır. 
Residorm sadece barınılacak bir yer olmaktan öte, bünyesinde barındırdığı öğrencilerin sosyal, kültürel, sportif gelişimine destek veren, yenilikçi bir anlayışa sahiptir.


Residormun web sitesi için tıklayınız...

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 48000 Kötekli/Muğla | Tel: + 90 (252) 211-1000 | Fax: + 90 (252) 223-9280
Copyright © 2013 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Yukarı Çık