English
Dil Dersleri

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde dileyen öğrenciler kontenjan dâhilinde bir yıl süreli 30 haftalık Yabancı Dil Hazırlık Programına kayıt olabilirler. Programa katılmak isteyen öğrenciler dönem başında açılan Yeterlilik ve Düzey Belirleme Sınavına girmelidirler.

Mühendislik Fakültesi; Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ile Jeoloji Mühendisliği Bölümlerinde Yabancı Dil Hazırlık Programı zorunludur. Bu bölüm öğrencilerinden zorunlu yabancı dil hazırlık programından başarısızlık nedeniyle kaydı silinenler aynı adı taşıyan ve öğretim dili Türkçe olan programlara Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince yerleştirilebilirler.

Eğitim-Öğretim yılı başında yapılan İngilizce Yeterlik Sınavını başaranlar ya da Üniversitenin eş değerliğini kabul ettiği (son iki yılda alınmış olmak şartıyla) TOEFL, TWE, IELTS, FCE, CPE sınavlarının birinden başarılı olduğunu veya KPDS sınavından en az 60 aldığını kanıtlayanlar hazırlık programından muaf tutulurlar ve kazandıkları bölüme doğrudan kayıt yaptırabilirler. Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce/Almanca) Hazırlık Programında başarısız olan öğrencilerin (mühendislik fakültesi bölümleri hariç), birinci sınıfa kayıtları yapılır. Ancak bu öğrencilerin mezun oluncaya kadar Üniversitede açılacak muafiyet sınavında başarılı olmaları gerekir.

Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Programını başarıyla bitiren ve Yabancı Dil Yeterlik ve Düzey Belirleme Sınavında 60 ya da üzerinde not alan öğrenciler ön lisans ve lisans eğitim-öğretim programlarıyla birlikte Seçmeli Yabancı Dil Destek Programına devam edebilirler.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 48000 Kötekli/Muğla | Tel: + 90 (252) 211-1000 | Fax: + 90 (252) 223-9280
Copyright © 2013 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Yukarı Çık