English
Yemek

Üniversitemizin bütün fakülte ve yüksekokullarında kantin - kafeterya hizmeti verilmektedir. Öğrencilerimiz ve mensuplarımız günlük yaşamda ihtiyaç duydukları ürün ve malzemeleri (sıcak - soğuk yiyecek ve içecekler, kırtasiye, market ürünleri...vb.) piyasa fiyatlarının altında tüm kantin ve kafeteryalarımızdan temin edebilmektedirler.

  • Sıtkı Koçman Öğrenci Sarayı
  • Mavi Çatı Öğrenci Kafeteryası
  • Türk Evi Öğrenci Kafeteryası
  • Karya Kapı Öğrenci Kafeteryası

Sıtkı Koçman Öğrenci Sarayı

Yerleşkemizin beslenme amaçlı en önemli tesislerinden birisi Sıtkı Koçman Öğrenci Sarayı’dır. Özel yemek salonu, seçmeli yemek salonu, seçmesiz yemek salonları ve kafeteryası ile 1200 oturma kapasiteli tesisimizde ucuz, lezzetli ve sağlıklı beslenmenin hizmeti seçenekleriyle birlikte sunulmaktadır.

Mavi Çatı Öğrenci Kafeteryası

Mavi Çatı Öğrenci Kafeteryası, hafta içi 07:30 - 22:00 saatleri arasında öğrenci ve personelimize hizmet vermektedir. Bu mekan, her türlü sıcak - soğuk yiyecek ve içeceğin (soğuk sandviç, döner, köfte, sosis, hamburger, pizza, çay, oralet çeşitleri, neskafe ve çeşitleri, ayran, limonata, kola, fanta, gazoz, meyve suyu, soda… vb.) sunulduğu fast - food ünitesiyle, marketiyle, TV ve oyun salonuyla (bilardo, satranç, langırt, atari vb.), otomatik müzik dolabı ve fotokopi hizmetiyle Yerleşkemizdeki öğrencilerin yoğun bir şekilde yararlandığı mekanlar içinde ilk sırayı almaktadır.

Ayrıca bu mekan, verilen bu hizmetlerin yanı sıra çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal aktivitelerin de (tanışma çayları, müzik - eğlence geceleri, konserler... vb.) gerçekleştirildiği bir mekandır.

Türkevi Öğrenci Kafeteryası

Muğla'nın yöresel mimarisini yansıtan ve insanlara ev huzuru vermesi amaçlanan bir inşaat tekniğiyle yapılmış olan bu mekan Yerleşkemizin prestijli tesislerinden biridir. Türk Mutfağının yöresel yemeklerinin yanı sıra fast – food ürünlerinin de satışı yapılmaktadır.

Karya Kapı Öğrenci Kafeteryası

Kayra Kapı Öğrenci Kafeteryası, hafta içi 07:30 - 22:00 saatleri arasında öğrenci ve personelimize hizmet vermektedir. Su Ürünleri Fakültesi altında bulunan bu mekan, her türlü sıcak - soğuk yiyecek ve içeceğin (soğuk sandviç, döner, köfte, sosis, hamburger, pizza, çay, oralet çeşitleri, neskafe ve çeşitleri, ayran, limonata, kola, fanta, gazoz, meyve suyu, soda… vb.) sunulduğu fast - food ünitesiyle, a’la carte restoranıyla, marketiyle, kırtasiyesiyle,TV izleme, fotokopi hizmetiyle Yerleşkemizdeki öğrencilerin yoğun bir şekilde yararlandığı mekanlardan biridir.

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 48000 Kötekli/Muğla | Tel: + 90 (252) 211-1000 | Fax: + 90 (252) 223-9280
Copyright © 2013 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Yukarı Çık